dsc_3676

Foto:www.wnow.uni.lodz.pl

Prof. dr hab. Bogusław Śliwerski

 

 

W dzisiejszym Magazynie Świątecznym „Gazety Wyborczej” można przeczytać wywiad, jaki Maria Hawranek i Szymon Opryszek przeprowadzili z  prof. Bogusławem Śliwerskim. Oto jego fragment – w sam raz do poczytania dzień po Dniu Edukacji – święcie nauczycieli:

 

 

– Z międzynarodowych badań ONZ dotyczących zawodów sfery publicznej wynika, że najbardziej uległościowy jest nauczycielski. Więc ogólnie można powiedzieć, że w większości trafiają do zawodu osoby, które były posłusznymi dziećmi. Nie chcę wyjść na szowinistę, ale również dlatego mamy wysoki wskaźnik feminizacji tej profesji.

U nas mniej więcej 40 proc. to rzemieślnicy – przykładni, ale niezbyt twórczy. Pozostali to tacy, którzy leczą kompleksy, bo mają władzę.

 

 

Cały wywiad, w wersji papierowej zatytułowany „Zniewolony umysł”, a w elektronicznej – „Prof. Bogusław Śliwerski: Nie produkujmy zniewolonych umysłów”  –  TUTAJ

 

 

Źródło:www.wyborcza.plJedna odpowiedź to “Co o polskiej szkole i jej nauczycielach sądzi prof. Bogusław Śliwerski”

  1. pedagog napisał:    Czytałam… nie jestem zaskoczona. Zgadzam się z refleksją Pana Redaktora w felietonie.Szkoda słów i zdrowia,tylko przykro ,że tacy profesorowie ( na szczęście nieliczni) przygotowują studentów do przyszłej pracy pedagogicznej.
    Pozdrawiam

Zostaw odpowiedź