Foto: www.facebook.com/znpedupl/

 

 

Dzięki artykułowi w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, zatytułowanemu „Grzegrzółka: Czekamy na analizy prawne ws. wniosku o referendum dot. reformy edukacji” dowiedzieliśmy się na jakim etapie są procedury administracji sejmowej w sprawie podpisów poparcia pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji. Oto zacytowane tam wypowiedzi dyrektora Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, który dla Polskiej Agencji Prasowej powiedział:

 

Jako poprawne oceniono 562 tys. z 570 tys. weryfikowanych podpisów odpowiednie dokumenty z tej części prac zostały złożone do marszałka Sejmu.

 

Czekamy na analizy formalno-prawne wniosku referendalnego ws. reformy edukacji, które powinny pojawić się do 18 maja; chodzi m.in. o ocenę czy wniosek spełnia wymogi ustawowe.”

 

Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o ocenę, czy wniosek spełnia wymogi ustawowe. „Po otrzymaniu kompletu dokumentów, zostanie podjęta decyzja dotycząca trybu prac nad wnioskiem” – zadeklarował dyrektor CIS.

 

 

Cały artykuł „Grzegrzółka: Czekamy na analizy prawne ws. wniosku o referendum dot. reformy edukacji” – TUTAJ

 

Źródło: www.gazetaprawna.pl

 

 

Z kolei „Rzeczpospolita, w artykule „Nowoczesna chce, by Sejm zajął się referendum ws. reformy edukacji” informuje o konferencji prasowej Katarzyny Lubnauer z „Nowoczesnej”. Oto fragment tej publikacji:

 

W związku z zakończeniem weryfikacji podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji, Nowoczesna zwróciła się do marszałka Marka Kuchcińskiego, aby Sejm zajął się tym wnioskiem na najbliższym posiedzeniu 24-26 maja – poinformowała szefowa klubu Katarzyna Lubnauer. […]

 

Trudno nie zauważyć, że cały czas mamy do czynienia z pewną grą na czas – stwierdziła Lubnauer oceniając, że „liczenie podpisów przez ponad 20 dni jest lekką przesadą„. Jak dodała, „to jedna trzecia czasu, który był potrzebny na zebranie ponad 910 tys. podpisów”.

 

 

Cały artykuł „Nowoczesna chce, by Sejm zajął się referendum ws. reformy edukacji”   –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.rp.pZostaw odpowiedź