W sobotę, 16 maja, odbył się pierwszy zjazd absolwentów Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 3 w Łodzi. Zjazd połączony był z charytatywnym biegiem, który po hasłem „Bieg po Nowe” odbył się po godz. 15:00 na dystansach 5 i 10 kilometrów po alejkach Parku im. J. Piłsudskiego na Zdrowiu.

 

 

0a Budynek

 

Zanim jednak wszyscy uczestnicy tego wydarzenia przenieśli się na teren parku aktualni i byli wychowankowie i pracownicy MOS nr 3 zebrali się przed budynkiem, będącym siedzibą tej placówki przy ul. K. Praussa. Pierwszym etapem zjazdu było spotkanie wszystkich jego uczestników przed sceną, której rolę pełniła piękna, drewniana altana, zbudowana bez jednego gwoździa.

 

 

 

2 dyrektor

 

Wszystkich przywitał Karol Rzeźnicki – dyrektor MOS Nr 3, który powiedział, że na przekór utartym zwyczajom ten dzisiejszy zjazd wychowanków świadomie nie został zorganizowany z okazji okrągłej rocznicy istnienia placówki. Przypomniał, że Ośrodek powstał tu 1 września 2006 roku, utworzony na miejscu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który funkcjonował tu od roku 1987. Poprzednikiem tej placówki był, utworzony w roku 1972, Ośrodek Szkolno-Wychowaczy Nr 3, powstały w wyniku połączenia działającego od roku 1957 przy ul. Siewnej Państwowego Domu Dziecka im. J. Korczaka ze szkołą Podstawową Nr 40. W swym wystąpieniu zacytował jedną z myśli Paulo Coelho: „Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.” Ta dewiza przyświeca społeczności Ośrodka w jego codziennej pracy.

 

 

Po tym wystąpieniu na estradzie altany wystąpili wychowankowie Ośrodka a także „Gość Specjalny” – Mikołaj Rzeźnicki, uczeń kl.V SP Nr 142 w Łodzi i Szkoły Muzycznej I st. – dwukrotny laureat II miejsca w Przeglądzie Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła” w roku 2014 i 2015 oraz laureat I miejsca w VI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w 2014 r., a także I miejsca w II Festiwalu Piosenki Włoskiej w 2014 roku – wszystkie zdobyte w kategorii solistów . (Prywatnie to syn dyrektora MOW). Oto seria zdjęć z tych występów:

 

 

3 kl 3. gimnazjum

Uczniowie III kl. gimnazjum w skeczu „Wywiad dziennikarza”

 

5 rewelersi

III klasa śpiewa

 

6 tancerki

III klasa tańczy

 

7 żongler z piłka

 

Rafał Papuga żongluje

 

 

4 solista

 

Śpiewa Mikołaj Rzeźnicki

 

 

 

1a Kramarze (2)

 

Po występach a przed startem do biegu uczestnicy mieli czas na spotkania, rozmowy a także na poczęstunek, możliwy dzięki uczestniczącym w imprezie sponsorom – na co dzień dostawcom, zaopatrującym kuchnię Ośrodka. Wychowankowie sprawnie obsługiwali grilla.

 

 

 

1 kroniki

Zainteresowani mogli także obejrzeć stare kroniki i wpisać się do Księgi Pamiątkowej.

 

 

Po profesjonalnej rozgrzewce zawodników, około godziny 15 wystartował „Bieg po Nowe”. Uczestniczyło w nim 143 biegaczy, wśród nich także wychowankowie. Bieg odbył się dzięki wsparciu Łódzkiej Federacji Sportu.
Oto minifotorelacja* z biegu i dekoracji zwycięzców, której dokonał, przybyły specjalnie na tę chwilę, Tomasz Trela – wiceprezydent Miasta Łodzi :

 

 

8 Przed startem

 

9 Start

 

10 W biegu

 

11 Nagradzanie

 

*Foto: www.facebook.com/pages/Bieg-po-nowe/

 

 

Więcej zdjęć można obejrzeć na Facebooku TUTAJ

 

 

Tekst i zdjęcia (za wyjątkiem opisanych)

Włodzisław Kuzitowicz



Jedna odpowiedź to “Bieg po Nowe – z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego”

  1. Felieton nr 78. Refleksje i reminiscencje z mojej „podróży w czasie” | Obserwatorium Edukacji napisał:



    […] 75 pełniłem obowiązki zastępcy dyrektora ds. domu dziecka. Relacja z tego wydarzenia została opublikowana w miniony poniedziałek, teraz pozwolę sobie na reminiscencje, jakie wywołała moja tam wizyta – właściwie pierwsza […]

Zostaw odpowiedź