Na zorganizowanej  w dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 202 w Warszawie konferencji prasowej zainaugurowano projekt „Przewrót kopernikański”, realizowany przez Centrum Nauki Kopernik. W konferencji wzięli udział: minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas oraz dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer. W czasie spotkania dziennikarze oraz mówcy mieli okazje wziąć udział w zajęciach, w ramach których nauczyciele i uczniowie prowadzili eksperymenty z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych opracowanych w CNK. Oto jak zrelacjonowało to wydarzenie Polskie Radio:

Projekt, którego realizacją zajmie się Centrum Nauki Kopernik (CNK), ma początkowo objąć ok. 1,3 tys. nauczycieli z całej Polski, a jego efektem będzie „opracowanie, przetestowanie i zarekomendowanie MEN wyposażenia szkolnej pracowni przyrody dla szkoły podstawowej”. Koszt pilotażu wyniesie ok. 2,5 mln zł, a po jego udanej realizacji MEN zapowiada poprawę jakości edukacji przyrodniczej we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce.

 

„Przewrót kopernikański” ma być finansowany z pieniędzy Unii Europejskiej. – W następnej perspektywie (lata 2014-2020) chcemy wydać ok. 1,5 mld zł na doposażenie szkół podstawowych w pracownie komputerowe, na szkolenie nauczycieli i na unowocześnienie szkoły – zapowiedziała Szumilas.

 

Cała relacja TUTAJ

 

 

Przeczytaj także o tym projekcie na internetowej stronie MENKomentarze niedostępne