Dziś, 30 września 2013, odbywa się finał akcji Samorządy mają głos. Jest to dzień jednoczesnych wyborów do władz samorządów uczniowskich w bardzo wielu szkołach. W akcji bierze udział ponad 600 szkół z całej Polski, które zdecydowały się zorganizować wybory zgodnie ze standardami wypracowanymi przez Koalicję na rzecz samorządów uczniowskich. Szkoły publikują relacje i wyniki wyborów na specjalnej platformie – wybory.ceo.org.pl.

 

 

Akcja „Samorządy mają głos” jest prowadzona przez Koalicję na rzecz samorządów uczniowskich, której celem jest wzmocnienie pozycji samorządów uczniowskich w Polsce. Członkami Koalicji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej; Fundacja Edukacji dla Demokracji; Fundacja Civis Polonus; Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji; Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”; Polska Fundacja im. Roberta Schumana; Fundacja Platan; Stowarzyszenie Łódzka Inicjatywa Młodzieży; Instytut Spraw Publicznych; Polska Rada Organizacji Młodzieżowych; Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

 

 

W szkołach przed wyborami prowadzone były debaty przedwyborcze,  można było poznać programy wyborcze startujących w wyborach komitetów. Więcej relacji z przygotowań i podsumowania wyborów można zobaczyć na stronie wybory.ceo.org.pl, w zakładce „Szkoły” można obejrzeć mapę szkół biorących udział w akcji.

 

 

Już w najbliższych dniach podsumowanie akcji – dowiemy się ilu uczniów łącznie wzięło udział w wyborach i jaka była frekwencja – na poziomie poszczególnych szkół, województw i całego kraju.

 

 

Głównym celem akcji „Samorządy mają głos” jest zwiększenie roli samorządów uczniowskich w polskich szkołach, uczynienie z władz samorządu rzeczywistej reprezentacji uczniów i zyskanie przez nich realnego wpływu na obraz szkolnej rzeczywistości.

 

 

Źródło: www.ceo.org.pl

 

 Komentarze niedostępne