Foto: Instagram.com/stowarzyszenie_tolerado

 

 

Na stronie OKO.press zamieszczono dziś tekst Antona Ambroziaka, zatytułowany „Tęczowy Piątek już jutro: cztery największe przekłamania i manipulacje przeciwników akcji”. Uwzględniając aktualność tego tematu – zamieszczamy jego fragmenty i link do jego pełnej wersji:

 

 

Na dzień przed „Tęczowym Piątkiem” w sabotaż akcji wspierającej młodzież LGBT w szkołach zaangażowali się wszyscy przeciwnicy.

 

MEN wymyślił konkurencyjne święto – „Szkoła Pamięta” – poświęcone zmarłym bohaterom. Zachęca, by tego dnia nauczyciele i uczniowie wybrali się np. na cmentarz. Kuratoria podległe ministerstwu straszą dyrektorów dołączających do akcji złamaniem przepisów oświatowych.

 

Fundacja „Mamy i Taty” prosi rodziców, żeby zostawili dzieci w domach, a „Ordo Iuris” przygotowuje dla nich „gotowce” – oświadczenia o konieczności wydania każdorazowej zgody na prowadzenie zajęć antydyskryminacyjnych czy edukacji seksualnej.

 

Rzecznik Praw Dziecka w krótkim wpisie na twitterze dyscyplinuje dyrektorów, MEN oraz Rzecznika Praw Obywatelskich: „Szkoła musi być wolna od ideologii”.

 

Episkopat w podobnym tonie przypomina oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego z 2018 roku, w którym stwierdza, że „szkoła nie jest miejscem na propagowanie środowisk LGBT.

 

Na posterunku są też prawicowe media. TVP Info w alarmistycznym tonie nadaje:Uwaga, nadciąga tęczowy piątek. Rodzicu, możesz ochronić swoje dziecko”.

 

 

OKO.press chroni przed bzdurami i chaosem informacyjnym. Obalamy cztery największe przekłamania i manipulacje dotyczące „Tęczowego Piątku” w szkołach:

 

 

RPD: „Za tolerancją kryje się ideologia” […]

 

Ordo Iuris: „Treści poza podstawą programową” […]

 

Kuratoria oświaty: „Muszą zgodzić się rodzice” […]

 

TVP Info: Nie ma prześladowania LGBT w Polsce […]

 

 

OKO.press: odtrutką na kłamstwa są świadectwa młodzieży

 

Wszystkim nieprzekonanym OKO.press dedykuje listy, które w 2018 roku młodzież LGBT, a także wspierający ich nauczyciele i rówieśnicy wysłali do minister Anny Zalewskiej. […]

 

 

 

Cały tekst „Tęczowy Piątek już jutro: cztery największe przekłamania i manipulacje przeciwników akcji”  –  TUTAJ

Źródło: oko.pressZostaw odpowiedź