W tym roku „Obserwatorium Edukacji” nie uczestniczyło w uroczystościach z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”, organizowanych przez władze wojewódzkie. Aby jednak nie pozbawić naszych czytelników informacji, posłużymy się materiałami „z drugiej ręki”. Niestety – jak zwykle – na relację na stronie ŁKO trzeba będzie poczekać. Także większość lokalnych mediów koncentrowała się dziś na relacjonowaniu wyników wczorajszych wyborów parlamentarnych. Ale zawsze można liczyć na „Dziennik Łódzki”

 

Jako pierwsze proponujemy fragmenty informacji o imprezie, zorganizowanej na Wydziale Prawa i Administracji UŁ prze Łódzkiego Kuratora Oświaty, zaczerpniętą właśnie z tej gazety:

 

Foto: M. Kalach[www.dzienniklodzki.pl

 

[…] W poniedziałek (14 października) dwie gale zorganizowali urzędnicy podlegli Grzegorzowi Schreiberowi, marszałkowi województwa, oraz Grzegorzowi Wierzchowskiemu, kuratorowi oświaty. […]

 

Niezależnie od nagród samorządowców, swoją pulę ma kurator. W tym roku wyróżnił kwotą 6,4 tys. zł 55 pracowników oświaty z różnych części naszego województwa. Ponadto Grzegorz Wierzchowski jako przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej „w terenie” wręczył nagrody szefa MEN – po 7,5 tys. zł – w naszym województwie. W 2019 r. na resortowe wyróżnienie zasłużyło w Łódzkiem dziewięć osób.

 

 

Cały artykuł Marcina Kałacha „Dzień nauczyciela. Kto dostał nagrodę łódzkiego kuratora oświaty (lista nagrodzonych). Strajk włoski ZNP przesunięty” (z fotokopiami wykazu nagrodzonych)    –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

Także dzisiaj w Filharmonii Łódzkiej swoją uroczystość zorganizował Urząd Marszałkowski. Oto informacja, zaczerpnięta ze strony www tego urzędu:

 

 

Dziś (14 października) w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina obchodziliśmy uroczysty Dzień Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

 

Wicemarszałek złożył pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia: -Zawód nauczyciela jest wyjątkowy z wielu powodów. Jednym z nim jest fakt, że to właśnie nauczyciele, pracując zawodowo, realizują jednocześnie misję, która jest pracą na najwrażliwszej tkance. Wrażliwość na młodego człowieka, która jest udziałem nauczycieli, to wielka wartośćmówił wicemarszałek.

 

Foto: www.lodzkie.pl

 

Zbigniew Ziemba wręczył też Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego pedagogom z placówek podległych Urzędowi Marszałkowskiemu, którzy wyróżniają się osiągnięciami w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Otrzymało je 13 osób – lista nagrodzonych   –  TUTAJ

 

Uroczystość uświetnili występami uczniowie łódzkich szkół muzycznych – Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana, Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina.

 

 

Źródło: www.lodzkie.pl

 

 Zostaw odpowiedź