Wczoraj, w Konstancinie-Jeziornej, środowisko „Budzących  Się Szkół”  po raz kolejny spotkało się na Konferencji, która tym razem została zatytułowanaOd kultury nauczania do kultury uczenia się. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych”. Konferencja przebiegła w dwu formułach: jej pierwsza część – plenarna –  odbyła się w Domu Kultury „Hugonówka”, a druga , warsztatowa – po obiedzie –  w siedzibie Szkoły No Bell.

 

 

Wykłady, prezentacje, debaty, dyskusje, warsztaty.Jest nas coraz więcej” – tak podpisała to zdjęcie dr Marzena Żylińska na swym profilu na fb..

 

 

 

Debata panelowa: Jak tworzyć alternatywę dla pruskiego modelu edukacji? Prowadzenie debaty- dr Marzena Żylińska. Na zdjęciu, od prawej: Marzena Żylińska, Bożena Będzińska-Wosik, Iza Gorczyca, Luiza Kalinowska – Skutnik, Wiesława  Mitulska i Margret Rasfeld .

 

 

Od godziny 15-ej, gdy uczestnicy konferencji przemieścili się do siedziby Szkoły No Bell i zjedli tam obiad, rozpoczął się blok warsztatowy, zatytułowany „Uczniowie autorami materiałów dydaktycznych”. Każdy uczestnik konferencji mógł wziąć udział w dwóch wybranych warsztatach – w pierwszej i drugiej (od godz. 16:45) turze tych zajęć.

 

 

 

Grzegorz Babicki ze szkoły No Bell prowadzi warsztat n.t.”Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych: przyroda i geografia klasy 4-7″. Właśnie opowiada, jak wyglądają zajęcia, gdy uczniowie maja wybór.

 

 

Szczegółowy program części plenarnej i pełen wykaz tematów warsztatów oraz osób je prowadzących – na stronie „Budzącej Się Szkoły”   –   TUTAJ

 

 

Informację, na podstawie materiałów

z profilu fb Marzeny Żylińskiej

opracował Włodzisław Kuzitowicz

 

 Zostaw odpowiedź