Chcemy, by edukacja seksualna zagościła we wszystkich łódzkich placówkach. To coś normalnego we współczesnej Europie, tak samo jak edukacja prawna, ekologiczna czy ekonomiczna – mówi radna Małgorzata Bartosiak. Radni Klubu Platformy Obywatelskiej, Bartosz Domaszewicz i Małgorzata Bartosiak proponują, aby wpisać do Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2017 zadanie dotyczące edukacji seksualnej w łódzkich szkołach pn. Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową w tym profilaktyka HIV. Da to możliwość rozpisania konkursu na prowadzenie tych zajęć w trybie wieloletnim, czyli wyłonienie wykonawcy na trzy lata.

 

news27000_1414591333
Foto:www.uml.lodz.pl

 

Radny B. Domaszewicz przypominał, że Łódź była pierwszym miastem w Polsce, które wprowadziło w 2012 roku program edukacji seksualnej w szkołach w charakterze programu pilotażowego. W placówkach, w których był prowadzony, był dobrze oceniany. W I edycji zajęciami objęto 700 gimnazjalistów, a w II edycji – 400. Radni chcą, aby co roku przeznaczano na ten cel 100 tys. zł, a w ciągu 3 lat zostało nim objętych 4 tys. uczniów. – W roku 2014 ten program kosztuje 28 tys. zł, więc mówimy o czterokrotnym zwiększeniu tej kwoty w każdym roku – dodawał B. Domaszewicz.

 

Radni proponują, aby na najbliższej sesji Rady Miejskiej 5 listopada br. wprowadzić ten zapis do WPF i liczą na to, że wszyscy radni, którzy wcześniej wspierali ten projekt, poprą go. – To jest konkretna zmiana. Nie obietnica wyborcza. Bo chcemy ją zrealizować przed wyborami – zaznaczał B. Domaszewicz.

 

Źródło: www.uml.lodz.plZostaw odpowiedź