Dzisiaj, na swym 61. w tej kadencji posiedzeniu, obradowała Komisja Edukacji Rady Miejskiej w Łodzi. Obok kilku innych tematów (jak np. zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zmiany nazwy Szkoły Podstawowej nr 24 im. Hanki Sawickiej i omówienie projektu uchwały w sprawie nadania imienia Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 przy ulicy Przybyszewskiego) najwięcej czasu przeznaczono na realizację tego punktu porządku obrad:

 

Informacja na temat przygotowania Miasta Łodzi do akcji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży „WAKACJE W MIEŚCIE 2017”

 

Oto komunikat, jaki o tych obradach zamieszczono na stronie UMŁ:

 

Ponad 3000 uczniów ma w tym roku skorzystać z oferty Wydziału Edukacji dotyczącej letniego wypoczynku. O jej szczegóły pytali radni na posiedzeniu Komisji Edukacji. Od 26 czerwca do 25 sierpnia 2017 roku dzieci w wieku od 6 do 13 lat będą mogły uczestniczyć w półkoloniach. Koszt to 10 zł dziennie. Przygotowano propozycje dla uczniów niepełnosprawnych i wymagających specjalnej oferty edukacyjnej. Miasto na realizację projektu „Lato w mieście” przeznaczy w tym roku ponad 1,3 mln zł. Ponadto w te wakacje będzie można skorzystać z oferty Schroniska Młodzieżowego. To między innymi warsztaty, wycieczki z przewodnikami, odkrywanie nowych atrakcji Łodzi (np. murale, plenery filmowe), noce w schronisku, podróże koleją aglomeracyjną. Organizatorami wypoczynku ponad 230 grup będą szkoły i placówki oświatowe, dla których Miasto Łódź jest organem prowadzącym.

 

Ciągle słyszymy, że w Śródmieściu są enklawy biedy, że tam jest najwięcej wykluczonych dzieci i młodzieży. Natomiast w tym roku znowu w letniej ofercie jest bardzo mało szkół właśnie ze Śródmieściazauważyła wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji Małgorzata Bartosiak.

 

Przedstawiciele Wydziału Edukacji zauważyli, że problem ze Śródmieściem rozwiązuje Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1, które ma swoją filię w centrum miasta przy ul. Pomorskiej. Wiele szkół chciałoby realizować półkolonie, ale jest to niemożliwe ze względu na prowadzone w wakacje inwestycje w placówkach edukacyjnych. Przewodniczący komisji Sylwester Pawłowski podkreślił, że są szkoły, które po ostatnim dzwonku zamykają się na trzy spusty i nie chcą włączyć się do organizacji letniego wypoczynku dla łódzkich uczniów.

 

Chciałbym żeby w ocenie szkoły, jej grona pedagogicznego i dyrekcji brano po uwagę ich aktywność w czasie wakacji, gdzie opieka pedagogiczna jest szczególnie istotna i można się wykazać kreatywnościąmówił Sylwester Pawłowski.

 

Więcej informacji na stronie: www.test.uml.lodz.pl/

 

 

Źródło: www.uml.lodz.plZostaw odpowiedź