Foto: www.www.kuratorium.lodz.pl

 

 

28 kwietnia, na scenie Bałuckiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Festiwalu Teatrów Przedszkolnych. Jak to stało się już (złą) tradycja – na stronie łódzkiego kuratorium informację o tym wydarzeniu zamieszczono dopiero dzisiaj. Oto jej fragmenty:

 

 

Foto: www.www.kuratorium.lodz.pl

 

[…] W ostatnich dniach kwietnia w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi odbył się XVII Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla. W organizację – oprócz BOK – zaangażowały się Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz łódzkie przedszkola nr: 17, 56, 149, 163, 174, 200 i 207.

 

Aktorska rywalizacja przebiegała w dwóch etapach – dzielnicowym (realizowanym we wspomnianych przedszkolach) oraz łódzkim (na scenie domu kultury przy ul. Żubardzkiej). Do finału zakwalifikowało się 17 zespołów teatralnych liczących w sumie około 300 przedszkolaków.

 

Festiwal rozwija ekspresję artystyczną dzieci, przygotowuje je do aktywnego i krytycznego uczestnictwa w kulturze, ale jest też okazją do zaprezentowania dorobku teatrów przedszkolnych i wymiany doświadczeń nauczycieli – mówią organizatorzy.

 

Tegoroczna edycja została zadedykowana niedawno zmarłemu Waldemarowi Presi, aktorowi Teatru Lalek „Arlekin” i pomysłodawcy festiwalu. Wzbogaciły ją publikacja zawierająca scenariusze prezentowanych spektakli oraz konkurs plastyczny pod tytułem „Moja ulubiona postać bajkowa”.[…]

 

Jury w składzie: Jolanta Wojciechowska z ŁCDNiKP, Dorota Radziewicz, pedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży, oraz Mateusz Sidor, dramaturg i zastępca dyrektora BOK, przyznało cztery równorzędne nagrody.

 

 

Foto: www.www.kuratorium.lodz.pl

 

Cztery równorzędne nagrody otrzymały:

Zespół „Wesołe Skrzaty” z Przedszkola Miejskiego nr 139, za spektakl „W krainie baśni”

Zespół „Animki” z Przedszkola Miejskiego nr 90, za spektakl „Mała strojnisia”

Zespół „Siódemka z Dziewiątek”, Przedszkole Miejskie nr 99, za spektakl „Rozbójnicy”

Zespół „Przedszkolaczek”, Przedszkole Miejskie nr 17 za spektakl „Czerwone Kapturki”

 

 

Równorzędne wyróżnienia otrzymały:

Zespół „Jabłuszko Rumiane”, Przedszkole Miejskie nr 5, za spektakl „Kot w butach”

Zespół „Mali Aktorzy”, Przedszkole Miejskie nr 214, za spektakl „O Ufoludku, który nie znał dobrych manier”

Zespół „Tere fere bęc”, Przedszkole Miejskie nr 130, za spektakl „Afera krasnoludkowa”

Zespół „Zakręcona Dziewiątka”, Przedszkole Miejskie nr 149, za spektakl „O smoku wawelskim, królu Kraku i szewcu Skubie”. […]

 

 

Cały komunikat „XVII Festiwal Teatrów Przedszkolnych”   –   TUTAJ

 

 

Źródło:www.kuratorium.lodz.pl

 

 

Regulamin, zgodnie z którego przebiegała 16 edycja Festiwal Teatrów Przedszkolnych   –   TUTAJZostaw odpowiedź