Wczoraj w teatrze „Pinokio” w Łodzi odbyło się spotkanie, podsumowujące projekt „Przedszkole dla malucha”. Oto co o tym wydarzeniu napisano w informacji na stronie UMŁ:

 

 

Aż 23 dodatkowe oddziały przedszkolne zostały uruchomione w Łodzi dzięki unijnemu projektowi „Przedszkole dla malucha”. W ten sposób utworzono dodatkowe ponad pół tysiąca miejsc dla łódzkich dzieci, głównie 3 i 4-latków.*)

 

Projekt zrealizowało Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. W ramach środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Nowe grupy funkcjonowały ok. 40 godz. tygodniowo, realizując 25 godzinną podstawę programową. Środki posłużyły też do zakupu pomocy dydaktycznych.

 

Szczególnie gorąco pragnę podziękować dyrektorom przedszkoli, którzy z determinacją pracowali nad projektem. Musieliśmy go bowiem wdrożyć bardzo szybko. Jednak nie do przecenienia jest radość rodziców, których dzieci dostały jednak nową szansę na rozpoczęcie edukacji przedszkolnej – powiedział wiceprezydent Krzysztof Piątkowski na konferencji podsumowującej projekt. 23 dyrektorów otrzymało z rąk wiceprezydenta certyfikaty uczestnictwa w przedsięwzięciu.

 

 Przedszkolaki

                          Foto: www.uml.lodz.pl

 

W drugiej połowie spotkania, które odbyło się w Teatrze „Pinokio” wystąpiły dzieci z nowych oddziałów. Ich program artystyczny powstał również w oparciu o środki unijne.

 

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

 

*) Oto wykaz przedszkoli, w których otworzono dodatkowe oddziały w ramach projektu

     „Przedszkole dla malucha”.:

 

  • Bałuty – Przedszkole Miejskie nr: 9, 48, 110, 140, 160, 176, 202, 204, 231, 235
  • Polesie – Przedszkole Miejskie nr: 23, 151
  • Widzew – Przedszkole Miejskie nr: 94
  • Śródmieście – Przedszkole Miejskie nr: 8
  • Górna – Przedszkole Miejskie nr: 7, 17, 89, 90, 102, 119, 130, 159, 200

 Komentarze niedostępne