Foto: www.gov.pl/web/edukacja

 

Konferencja Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom. Edukacja aksjologiczna”

 

 

Wczoraj, 4 lutego br., w Auditorium Maximum / Auli im.Roberta Schumana (?) Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, odbyła się konferencja Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom. Edukacja aksjologiczna”, której organizatorem było Mazowieckie Kuratorium Oświaty. * Uczestniczył w niej minister Dariusz Piontkowski.

 

Nic więc dziwnego, że na oficjalnej stronie MEN zamieszczono o tym fakcie ilustrowany komunikat:

 

 

[…] – Nie da się osiągnąć sukcesu wychowawczego czy edukacyjnego jeżeli nie będzie współpracy szkoły i rodziców. Będzie to możliwe tylko i wyłącznie wtedy gdy wartości przekazywane w rodzinie i w szkole będą podobne – podkreślił minister Dariusz Piontkowski. 

 

Głównym celem konferencji było zwrócenie uwagi na kwestie związane z rolą rodziców i nauczycieli w procesie wychowawczym uczniów. Rozmawiano również o kluczowych wartościach w wychowaniu dziecka we współczesnym świecie.

 

-Wychowanie dzieci to bardzo skomplikowana i odpowiedzialna praca, która trwa latami. Nauczyciel ma do czynienia z różnymi uczniami, pochodzącymi z różnych rodzin, w których w różny sposób wychowuje się dzieci. I to właśnie rola rodzica jest kluczowa w tym, aby móc w pełni realizować proces wychowawczy. Tylko wspólnym wysiłkiem można odnieść sukces i przygotować młodego człowieka do dorosłości –– zaznaczył Minister Edukacji Narodowej. 

 

Podczas konferencji zwrócono także uwagę na wykorzystanie nowych technologii i wpływ mediów w procesie wychowawczym. –Chciałbym podziękować wszystkim panelistom i wykładowcom za zorganizowanie tego wydarzenia. Uczestnikom dziękuję za to, że zechcieli poszerzyć swoją wiedzę z niezwykle istotnych tematów, które dotyczą nas wszystkich wychowujących i uczących dzieci – powiedział minister edukacji na zakończenie wydarzenia. 

 

W konferencji „Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom. Edukacja aksjologiczna” udział wzięło ponad 200 osób, przedstawicieli Rad Rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.

 

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja

 

 

*Oto treść zaproszenia do udziału w konferencji „Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom. Edukacja aksjologiczna”, jakie na stronie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty zamieszczono – UWAGA – 23.01.202TUTAJ

 

 

 

Komentarz redakcji:

 

Po pierwsze: Zastanawia nas fakt, że zaproszenie na konferencję, która zaplanowana została na 4 lutego, organizator zamieścił tak późno – na 11 dni przed jej terminem.

 

Po drugie: Dziwi nas, że w zaproszeniu podano jako miejsce konferencji Auditorium Maximum, zaś w pliku z programem – aulę im. Roberta Schumana. Czy powodem takiej nieścisłości były tylko zakłócenia w przepływie informacji, czy jednak błędy organizatorów tego wydarzenia?

 

Po trzecie: Nie najlepiej o organizatorach świadczy fakt, że w tym zaproszeniu nie podano programu konferencji! Nam udało się odnaleźć druk pdf z tym programem na stronie… Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach   –   TUTAJ

 

Po czwarte: Lektura owego programu [plik pdf TUTAJ] była dla nas źródłem zaskoczeń:

 

Zaskoczenie pierwsze, to główna prelegentka tej konferencji – jeszcze przed kilku laty nauczyciel akademicki Uniwersytetu Łódzkiegoaktualnie –  dr hab. Joanna Madalińska-Michalak, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, od 2014 roku Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. [19 maja 2014 roku tak prof.Śliwerski na swoim blogu pisał o Madalińskiej-Michalak z okazji powierzenia jej funkcji przewodniczącej PTP – TUTAJ]

 

Zaskoczenie drugie, to znacząca rola ludzi z kręgów Radia Maryja (Ojciec Benedykt Cisoń) i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (dr Piotr Grabowski) Tym bardziej że obaj panowie przemawiali na temat „Zrozumieć media –informacja, opinia, perswazja, manipulacja” [Zobacz informację o ich wspólnym wystąpieniu w… w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu – TUTAJ], a ów młody doktor uczestniczył w roli panelisty na temat „Współpraca szkoły z rodzicami w procesie wychowania”. Zapewne miał prawo wystąpić tam w roli eksperta, gdyż wraz z żoną Bernardettą są rodzicami trójki dzieci: Józia, Tadzia i Tereski.[Źródło:(https://wsksim.edu.pl/zakochani-w-zyciu/)]

 



Zostaw odpowiedź