Dziś portal „Serwis Samorządowy PAP” zamieścił informacje pt. „Czarnek: przed świętami lub tuż po nich przedstawimy projekty dot. wynagrodzeń i czasu pracy nauczycieli”. Oto jego fragmenty i link do całej informacji:

 

Szef MEiN był pytany w telewizji Trwam o rozmowy resortu z oświatowymi związkami zawodowymi oraz z samorządami. W środę kierownictwo resortu edukacji i nauki spotkało się z przedstawicielami korporacji samorządowych w sprawie zaproponowanych przez resort zmian m.in. w systemie wynagradzania nauczycieli i w wymiarze czasu ich pracy. Z kolei we wtorek doszło do kolejnego spotkania ministerstwa z ZNP, Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz Forum Związków Zawodowych.

 

Czarnek wyraził zadowolenie z przebiegu tych rozmów. Przypomniał, że w ciągu ostatnich tygodni odbyły się trzy spotkania z „Solidarnością”, także z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego.[…]

 

Jak zaznaczył, na środowym spotkaniu z samorządowcami ustalono, że „jeszcze przed świętami, albo tuż po świętach” zostaną przedstawione gotowe projekty ustaw w oparciu o ustalenia, które poczyniono.

 

Musimy wyrobić się do kwietnia ze zmianami tak, aby nowy rok szkolny, 1 września 2022 r., był według nowych arkuszy organizacyjnych, w nowym systemie. W systemie, w którym nauczyciel nie będzie pracował ani godziny więcej, bo pracuje 40 godzin i więcej niż 40 godzin pracować nie będzie. Będzie za to bardziej dostępny dla ucznia – podkreślił szef MEiN.

 

 

Cały materiał „Czarnek: przed świętami lub tuż po nich przedstawimy projekty dot. wynagrodzeń i czasu pracy nauczycieli” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.samorzad.pap.pl

 Zostaw odpowiedź