Berenika Serwatka z SP nr 173 i Jędrzej Huzarski z SP nr 199 zostali zwycięzcami konkursu „Książki i książeczki myszką malowane organizowanego przez SP nr 37 w Łodzi. Najpierw rozwiązali test sprawdzający ich wiedzę o zawodzie pisarza, później sami wcielili się w rolę literatów. Poza talentem pisarskim uczniowie musieli wykazać się także sprawną obsługą komputera. Na rozwiązanie wszystkich zadań i napisanie opowiadania mieli bowiem tylko 60 minut. Uczniom kibicował Łódzki Wicekurator Oświaty Konrad Czyżyński.

 

 Książki 3

                                Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

Dzieci spędzają przed monitorami mnóstwo czasu. Komputery są częścią ich życia – tego nie zmienimy. Ale chcemy, żeby nie zapominały o literaturze. Stąd pomysł, by te dwie rzeczy połączyć – tłumaczyły autorki konkursu Beata Kalmanowicz, nauczycielka informatyki i Teresa Kowalska, bibliotekarz SP nr 37.

 

Międzyszkolny Konkurs Informatyczno-Literacki „Książki i książeczki myszką malowane” został zorganizowany w łódzkiej podstawówce po raz trzeci. W tym roku inspiracją do konkursowych opowiadań był „Klub latających ciotek” Rafała Witka. W klimat książki wprowadziło uczestników oparte na jej motywach przedstawienie, w którym w rolę bohaterów wcielili się uczniowie klas piątych.

 

 Książki

                               Foto: www.kuratorium.lodz.pl    


Podczas konkursu dzieci pracowały w parach, wyłonionych w drodze losowania. Fortuna decydowała także o tym, które postaci z wskazanej przez organizatorów książki staną się bohaterami ich utworów.

 

Książki 0

                                Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

Zwycięzcy – Berenika i Jędrzej – wylosowali postać dziadka Ksawerego. Za swoje opowiadanie, jak przystało na konkurs promujący czytelnictwo, uczniowie otrzymali oczywiście książki.

 

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.plKomentarze niedostępne