Foto: www.facebook.com/sp18.zgora

 

Szkoła Podstawowa nr 18 w Zielonej Górze – od niedawna szkoła ćwiczeń

;

 

Wczoraj na stronie MEN zamieszczono informację, zatytułowaną „Stwórz szkołę ćwiczeń – zachęcamy do udziału”. Skierowana jest ona do organów prowadzących co najmniej jedną szkołę publiczną do udziału w konkursie finansowanym ze środków UE, dzięki któremu uruchomiona zostanie szkoła ćwiczeń. Oto najważniejsze fragmenty tego tekstu:

 

Celem konkursu POWR.02.10.00-IP.02-00-003/19 Wsparcie tworzenia sieci szkół ćwiczeń – II edycja w ramach Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty jest wdrożenie szkół ćwiczeń, zgodnie z modelem opracowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, a tym samym udzielenie wsparcia nauczycielom w zakresie prowadzenia skutecznych metod pracy, rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne uczniów.

 

Maksymalna wartość jednego projektu nie może przekraczać 1 347 747 zł.

 

[…] Projekt zakłada współpracę ze szkołą wyższą oraz zaangażowanie co najmniej jednej placówki oświatowej takiej jak: biblioteka pedagogiczna lub poradnia psychologiczno-pedagogiczna lub placówka doskonalenia nauczycieli.

 

 

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów będzie prowadzony w następujących terminach:

 

I runda: od 30 listopada 2019 r. do 11 grudnia 2019 r. do godz. 12.00

II runda: od 13 grudnia 2019 r. od godz. 9.00 do 3 stycznia 2020 do godz. 12.00

III runda: od 7 stycznia 2020 r. od godz. 9.00 do 21 stycznia 2020 r. do godz. 12.00

 

 

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin konkursu oraz załączniki do niego, są dostępne  TUTAJ

 

 

Źródło www.gov.pl/web/edukacja/

 

 

 

 

Wszystkich, których ten temat zainteresował pragniemy poinformować, że jutro mija termin rejestracji na pierwszą ogólnopolską konferencję, której celem jest przedstawienie praktycznych rozwiązań zmierzających do wdrożenia „Modelu szkoły ćwiczeń” do praktyki szkolnej. Oto komunikat informujący o tym przedsięwzięciu Ośrodka Rozwoju Edukacji:

 

 

 

[…] Do udziału w konferencji zapraszamy zarówno przedstawicieli szkół i partnerów biorących udział w projektach konkursowych, jak i inne osoby oraz instytucje, które planują udział w kolejnych edycjach konkursu „Wspieranie tworzenia sieci szkół ćwiczeń”.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 18–19 listopada 2019 r., w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku. […]

 

Rejestracja na konferencję za pomocą formularza elektronicznego.

 

Na zgłoszenia czekamy do 7 listopada 2019 r.

 

 

Źródło: www.ore.edu.pl

 

 

 

Uznaliśmy też, iż warto upublicznić informację, że konkursy na szkoły ćwiczeń mają już swoją historię [sięgającą jesieni 2018 roku – ZOBACZ] i że w grudniu 2018 roku najlepszą w analogicznym konkursie okazała się Szkoła Podstawowa nr 18 w Zielonej Górze    

 

[Więcej informacji na ten temat – TUTAJ]

 

 

Zachęcamy także do wizyty na stronę SP nr 18 w Zielonej Górze, gdzie można dowiedzieć się więcej o realizacji tego projektu Projekt „Szkoła ćwiczeń w SP 18 w Zielonej Górze w województwie lubuskim.

 

 

 

Polecamy także lekturę publikacji ORE, zatytułowaej „Model szkoły ćwiczeń”     –    TUTAJ

 

 Zostaw odpowiedź