W dniu 27 maja 2017 roku w parku „Na Zdrowiu” odbył się po raz piąty Mini Maraton pod hasłem „Biegiem po zdrowie”, zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 208 w Łodzi dla dzieci i rodziców z placówek należących do Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych w Łodzi.

 

Patronem organizacyjnym imprezy był Zarząd Zieleni Miejskiej. Celem imprezy jest promowanie wśród dzieci i ich rodzin aktywności ruchowej, połączonej z poznawaniem i ochroną przyrody jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu, zdrowego stylu życia. W Mini maratonie wzięły udział :dzieci z łódzkich placówek należących do Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych – Przedszkoli Miejskich o numerach: 12, 17, 21, 23, 36, 105, 133, 138, 169, 154, 208, 215, Publicznego Przedszkola „Sezamkowo” i Szkoły Podstawowej nr 23.

 

 

Głównym punktem sobotniego programu by, jak co roku, bieg po ścieżkach parku „Na Zdrowiu”, na dystansie 800 metrów. Po zakończeniu biegu „maratończycy” mogli odpocząć, słuchając występu zespołu taneczno-wokalnego „Wiolinki” ze SP nr 160 w Łodzi.

 

 

 

Dla małych biegaczy przewidziano także drobne upominki, a także inne sportowe zajęcia: slalom na hulajnogach, pokazy Klubu Sportowego „Gwardia” ośrodka gimnastyki korekcyjnej, Państwowj Straży Pożarnej oraz małych strażaków z Fundacji Mała Straż.

 

 

 

Dzieci mogły również skorzystać z pozostałych atrakcji przygotowanych przy poszczególnych stoiskach: wykonać różnymi technikami prace w polowej „Pracowni Plastycznej”, wziąć udział w konkursie na Logo, obserwować przez lupy owady, a także poznać w „Klubie Przyrodnika” cykl życiowy biedronki, motyla lub żaby. Dzieci mogły także otrzymać zrobioną „na poczekaniu” zabawkę psa lub kota w „balonowym raju”.

 

 

 

Dzieci brały również udział w malowaniu twarzy, zjeżdżały z dmuchańców. Studenci Uniwersytetu Łódzkiego odkryli przed nimi niezwykły świat bezkręgowców. Przewidziany był również poczęstunek również na słodko w postaci waty cukrowej.

 

 

 

Uczestnicy mogli również obejrzeć tablice dydaktyczne ukazujące ekosystem jeziora, pola, łąki, lasu oraz fotoreportaż z działań ekologicznych Przedszkola Miejskiego nr 208 w Łodzi

 

 

W V edycji „Biegiem po zdrowie” uczestniczyło 300 osób: dzieci, ich rodziców i nauczycieli z placówek należących do Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych.

 

Sponsorzy strategiczni i współorganizatorzy   –   TUTAJ

 

Z wykorzystaniem informacji i zdjęć

nadesłanych przez Magdalenę Grzanek z PM nr 208

zredagował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź