Ma 96 stron. Jest mądrze i ciekawie napisany, kolorowy i na wiele lat – powiedziała o pierwszej części darmowego podręcznika minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

 

Elemele

                                     Foto: www.men.gov.pl

M. Lorek, J. Kluzik-Rostkowska z elementarzem

 

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej wraz z główną autorką książki – Marią Lorek przedstawiły „Nasz elementarz”, który 1 września trafi w ręce uczniów pierwszych klas szkół podstawowych.

 

Wszyscy, którzy chcieliby zobaczyć i zapoznać się z pierwszą częścią elementarza, zapraszamy na poświęconą mu stronę www.naszelementarz.men.gov.pl

 

 

Wieszamy podręcznik na stronie internetowej i w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie poddany recenzji, jak i konsultacjom z nauczycielami oraz uczniami. Zachęcamy rodziców i nauczycieli, a także dzieci, które się przygotowują do pójścia do szkoły, żeby spojrzały na podręcznik. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii – powiedziała minister edukacji narodowej.[…]

 

Podręcznik będzie się składał z czterech części. Elementarz będzie „obudowany” materiałami dla nauczycieli.

 

Do podręcznika przygotowywany jest poradnik dla nauczycieli – Przewodnik metodyczny, który obejmie wszystkie treści edukacyjne – poinformowała Maria Lorek.

 

Na stronie internetowej www.naszelementarz.men.gov.pl wkrótce znajdą się też różnorodne scenariusze lub pomysły do zajęć, przykładowe karty pracy, propozycje działań dydaktycznych do wykorzystania zgodnie z potrzebami konkretnych nauczycieli i ich uczniów.

 

– Będzie także miejsce na programy autorskie, które nauczyciele mogą tworzyć w oparciu o tę ofertę – dodała główna autorka.

 

Do podręcznika będą też dołączone m.in. materiały audio, w tym bajka o Raku Makarym.

 

Cała informacja „Pierwsza część darmowego podręcznika gotowa”  TUTAJ

 

Źródło: www.men.gov.plKomentarze niedostępne