Dziś w Hali Expo-Łódź rozpoczął się VII Salon Ciekawej Książki. Informowaliśmy o przygotowaniach do tego wydarzenia już 4 listopada. Swoją ofertę przedstawiło tam blisko stu wystawców, wśród których są największe firmy wydawnicze, ale także Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP

 

„Obserwatorium Edukacji” zawitało dzisiaj, w dniu otwarcia Salonu, przede wszystkim, aby podejrzeć jak wystawcy zachęcają dzieci i młodzież do kupowania i czytania książek, ale także – aby zaświadczyć, że środowisko nauczycielskie, reprezentowane na tej imprezie przez Zarząd Okręgu Łódzkiego ZNP, włączyło się w tą wielką promocję czytania klasycznych, drukowanych na papierze, książek. Oto fotoreportaż z naszej wizyty:

 

 

Spotkanie, na którym dokonano otwarcia VII Salonu Ciekawej książki. Przemawia Katarzyna Drobińska – Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Łódzkich.

 

 

Nas szczególnie interesowała oferta dla dzieci:

 

Twórcze warsztaty plastyczne „Uwalniamy motyla”, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Łódź-Śródmieście

 

 

 

Jedno ze stoisk, obleganych przez dzieci

 

 

Nie mogliśmy nie zajrzeć do sali, w której trwało właśnie pierwsze z dwu przygotowanych przez ZOŁ ZNP szkolenie „Sposoby wykorzystania książek jako pomocy dydaktycznych”

 

 

 

Szkolenie prowadził Sławomir Waśniewski – trener i wykładowca, m. in. w Ośrodku Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP

 

Zwieńczeniem naszej obecności na VII Salonie Ciekawej Książki  była wizyta przy stoisku ZNP gdzie wszyscy zainteresowani tematyką oświatową mieli zaprezentowaną bogatą ofertę tytułów, wydanych przez Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP.

 

 

 

PROGRAM WARSZTATÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

 

Tekst i zdjęcia

Włodzisław Kuzitowicz

 

 Zostaw odpowiedź