Stowarzyszenie Kolektyw Edukacyjny serdecznie zaprasza na piątą już edycję Ogólnopolskiego Spotkania Edukacji Alternatywnej, która odbędzie się w dniach 10 – 11 czerwca w Poznaniu.

 

Na OSEA spotyka się w szerokie gronie osób zaangażowanych w różnorodne alternatywne nurty edukacyjne, osoby wdrażające innowacyjne zmiany w edukacji systemowej, ale i działające poza nią.

 

W ramach OSEA odbędą się warsztaty, prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania sieciujące, wymiana doświadczeń. Celem potkania jest stworzenie okazji do dyskusji, wymiany myśli, czy inspiracji, dzielenia się własnymi doświadczeniami, ale i nawiązania nowych kontaktów i współpracy. Z

 

Organizatorzy zapraszają rodziców, edukatorów, nauczycieli i wszystkich którym zależy na realnym wpływie na edukację. W tej edycji proponowane do dyskusji będą następujące tematy:

 

Przyroda/natura/ekologia w edukacji, harmonijny, ekologiczny rozwój, przedszkola i szkoły leśne, ekologia dzieciństwa, poszukiwanie harmonii i holistycznego podejścia do rozwoju, bliskość i kontakt z naturą. Podczas tej edycji odbędzie się drugi zjazd twórców i fascynatów edukacją leśną w Polsce, urzeczywistnianą poprzez przedszkola i szkoły leśne.

 

Uważność/komunikacja/relacja w edukacji, rodzicielstwo bliskości, komunikacja bez przemocy, emocje, potrzeby, zaufanie, akceptacja, szczerość, kręgi, praca z ciałem, superwizje, demokracja w edukacji i inne.

 

Neuroedukacja, czyli nauka o tym jak uczy się mózg, tworzenie środowisk przyjaznych poznawaniu, wspierające holistyczny rozwój, procesy uczenia się, swobodna zabawa, naturalna ciekawość, entuzjazm, pasja, eksploracja, eksperymenty, sztuka.

 

Tradycyjnie – podczas OSEA będzie również miejsce na wsparcie merytoryczne dla początkujących, jak i dla tych, którzy są już trochę bardziej zaawansowani. Będzie można porozmawiać o tym, jakie są możliwości, by współtworzyć np. przedszkola leśne czy szkoły demokratyczne. Jakie są opcje na finansowanie edukacyjnych marzeń. Co w prawie oświatowym jest możliwe, a co niekoniecznie…

 

Przewidziano również miejsce na tzw Open Space – czas do kreatywnego wykorzystania przez uczestników – bez zaplanowanych wtedy wystąpień czy warsztatów. W tym czasie każdy z uczestników może zaproponować warsztat, spotkanie czy dyskusję. Do zagospodarowania będą sale, a chęć ich wykorzystania będzie można zgłosić wcześniej na tablicy.

 

Na miejscu będzie również przestrzeń dla wydawnictw, które za przystępne ceny będą mogły dystrybuować książki o tematyce bliskiej naszemu wydarzeniu.

 

 

Na podstawie komunikatu organizatorów:

www.oseapoznan.wordpress.com/

 

 

Program V Ogólnopolskiego Spotkania Edukacji Alternatywnej w Poznaniu   –   TUTAJ

 

Zapisy   –  TUTAJ

 

Można śledzić „na bieżąco” wszelkie korekty i zmiany organizacyjne na fanpage wydarzeniaZostaw odpowiedź